×
Замість вступу Питання і відповіді

Питання та відповіді


Відверто про секс

За свою багаторічну роботу Володимир Миколайович прочитав чимало лекцій молоді у навчальних закладах, на фабриках та заводах Чернігова і області. Регулярними стали» Бесіди за круглим столом» у Чернігівському кооперативному технікумі. Вони викликали незмінний інтерес слухачів.

Докторові Брезме ставили усно та письмово багато делікатних запитань, що стосуються інтимних стосунків між молодими людьми. Як бути, якщо у такій делікатній сфері з'явилися непорозуміння між подружжям; що відповісти батькам своєму допитливому не за роками чаду: звідки він з`явився на світ? Нерідко такі питання ставлять старших у глухий кут.

Нижче наведені питання, на які доводилося відповідати докторові Брезме. Відповіді на них відомого чернігівського сексопатолога, думаю, будуть цікаві широкому колу читачів.

Комусь вони будуть просто цікаві і добре, якщо таких зацікавлених людей буде більшість, а когось, можливо, змусять задуматися. Адже така інформація ніколи не буває зайвою. Грамотні інтимні стосунки у шлюбі — запорука міцної, морально здорової сім'ї, коли подружжя бачить своє щастя в своїх дітях. На цьому завжди стояв і стоятиме рід людський.

_001_

"Зараз популярна думка, що потрібно брати від життя все "найкраще""

Ця думка, на мій погляд, популярна з того часу, як людина стала усвідомлювати себе як особистість. У цьому споживчому мотиві «брати» істотним є для людини, як громадської одиниці, щоб це було не на шкоду іншим. А оцінка «найкраще» — суб'єктивна і відносна.

_002_

"Як нам бути в такій ситуації? Нам вже по 19 років, але у нас немає таких людей, з якими можна було б пов'язати своє життя. І чи вважаєте Ви це явище нормальним?"

Так, це явище нормальне. У питанні вибору друга, а тим більше люблячої людини, точкою відліку є не вік, а час зустрічі з нею. Не хвилюйтеся, у вас усе попереду.

_003_

"Які характери краще поєднуються для сімейного життя?"

Ваше питання цікаве. Ленінградський професор Сергій Лібіх запропонував, на мій погляд, дуже об'єктивний психологічно обґрунтований поділ типів поведінки чоловіків і жінок у шлюбних відносинах. У рамках часу нашої короткої зустрічі скажу схематично. Це наступні чоловічі та жіночі типи: «Чоловік-батько» — чоловік у віці, який відчуває потребу доглядати за жінкою, дбатипро неї.як за дочкою. «Чоловік-чоловік» — тут виділяються два типи: агресивна поведінка у відносинах і пасивна поведінка. Таких часто називають «підкаблучниками». «Чоловік-син» — інфантильний, фізично слабкий, що чекає від жінки турботи і ласки, догляду. «Жінка-мати» —у психології її вчинків мотиви: врятувати, допомогти, зробити людиною, виховати. «Жінка-жінка» — також виділяється два типи: жінка агресивної поведінки — жінка-повелитель і пасивний (жіночий, «страждає») тип. «Жінка-дочка» — вона зазвичай молодша за партнера, потребує його турботи, підтримки, забезпечення, ласки. Самі дивіться, яке з поєднань психологічних типів гармонійне чи дисгармонійне.

_004_

"Де можна послухати консультацію про статеві питання?"

Консультацію зі статевих питань можна отримати в кабінеті №7 обласного психоневрологічного диспансерного відділення психлікарні по вул Мазепи, 3 в будь-який день робочого тижня з 8. 00 до 15. 30 анонімно.

_005_

"Як довго можна жити статевим життям, завагітнівши? Коли можна відновити статеві стосунки після пологів?"

Краще це питання вирішувати з акушером-гінекологом індивідуально. Але загалом вважається, що потрібно утриматися в перші місяці після настання вагітності і 1-2 місяці перед пологами. Статеве життя після пологів розпочинати за погодженням також у гінеколога.

_006_

"Кажуть, що статеве життя до заміжжя небажане. Це зрозуміло, звичайно. Але що робити, якщо після весілля гармонії не виникло? Розлучатися?"

Ви маєте рацію в тому, що статеве життя до шлюбу небажане. У шлюбі ж гармонію в статевих відносинах створює особистісний компонент любові, який є основою людських, любовних стосунків. У природі немає внутрішньовидової несумісності. У разі непорозумінь у сексі розлучатися не варто, необхідно обом звернутися до сексопатолога та ліквідувати після консультації своє сексуальне невігластво.


_007_

"Чому виникає несумісність психологічна після 20 років спільного життя?"

Ви поставили дуже складне для відповіді питання в рамках сьогоднішньої нашої розмови. Цій проблемі потрібно присвятити окрему лекцію. І не одну. Але якщо узагальнити всі причини, головною причиною, як правило, є втрата взаємності, заснованої на почутті любові. Якщо подружжя постійно підтримують свої любовні відносини, то їх шлюбний човен ніколи не розіб'ється.

_008_

"Подружжя, живучи спільно 4 роки, не має дітей. Що робити?"

Шлюб вважається безплідним, якщо подружжя не оберігається від вагітності протягом 1 року. У такому випадку їм потрібно звернутися до фахівців. Обстеження необхідно починати з чоловіка. Незважаючи на те, що чоловік, як правило, вважає себе здоровим — якщо у нього немає проблем з ерекцією. У цьому його омана. Бо яєчка в чоловіка виконують дві функції: забезпечують статеву здатність і здатність до запліднення.

_009_

"Що таке екстаз при статевому житті?"

Вершина статевого збудження під час статевого акту називається оргазмом, тобто надпрємнішіми відчуттями.

_010_

"Як нам бути в такій ситуації? Нам вже по 19 років, але у нас немає таких людей, з якими можна було б пов'язати своє життя. І чи вважаєте Ви це явище нормальним?Дорогий лікарю, як бути і жити людині, у якої, на її думку, малорозвинений або взагалі не розвинений статевий член?"

На ваше запитання про малорозвинений статевий член можу відповісти, що про розміри статевого органу у чоловічого населення існує маса міфів і анекдотів. Якщо є сумніви про величину статевого органу, для уточнення його розміру треба звернутися до сексопатолога.

_011_

"Мені 20 років, а у мене вже було 28 жінок. Що ж буде зі мною в 30 або 40 років?"

Статеву систему природа (як весь організм) дає людині на користування до кінця його життя. Тому хвилюватися, що вона буде виснажена до якогось терміну віку через частоту скоєних статевих актів не варто. Фізично через це ви не постраждаєте до 40 років. А ось у плані вашої психології ви можете перетворитися в донжуана — шукача любовних пригод, з усіма можливими для відомого літературного героя негативними наслідками.

_012_

"У мого хлопця звичка після сексу питати, чи сподобалося мені, а я не знаю, чому він сумнівається. Може, мені самій заздалегідь говорити йому щось? "

У вашого хлопця в характері тривожні риси недовірливості, невпевненості в собі. Це проявляється в питаннях до вас. У психології чоловіків величезну цінність представляє їх статева здатність, сила. Такі особистості потребують психологічної підтримки у всьому. Висловлюйте захоплення його статевою силою, ставте його на постамент. Як у пісні: «Тебя мне настолько много, что места нет другим».


_013_

"Докторе, у моєї дівчини бажання близькості з'являється тільки в публічних місцях. У спальні вона майже пасивна. Це нормально?"

Таке можливо... Щоб відповісти на ваше запитання, необхідна бесіда сексопатолога з нею.

_014_

"Мені з віком все більше подобається, щоб мій чоловік у ліжку був неквапливий і кожна близькість тривала близько години. Може бути, я стаю фригідною? Адже раніше я швидше отримувала задоволення."

Ні, ви не фригідна. Я вам гарантую, що явище це вам не загрожує. Просто в статевому житті, як і в інших аспектах життя, мають місце вікові коливання, які залежать від функції багатьох органів, у тому числі і від гормональних. Ефективно продумані попередні ласки (позитивна стимуляція ерогенних зон) дозволить вам швидше наблизити настання оргазму.

_015_

"Я можу за ніч з дівчиною 3 рази, хоча відчуваю, що готовий і на більше. Потрібно берегти себе. Я правий, мені треба стримуватися або «працювати» на повну?"

Запам'ятайте, у людини, як у тварини (Homo sapiens), є 3 інстинкти, які забезпечують його існування. Це харчовий, самозбереження, розмноження (статевий). Якщо перших два вольові (що, скільки їсти, як поводитися, як зберегти життя), то статевий — рефлекторний. Організм сам регулює частоту прояву здатності до злягання. До цього ще зауважу, що природа всі органи і системи дає нам для користування на все життя, от тільки не вчить, як ними користуватися. Тому поняття зносу, економії тут не доречно — «працюй» на повну.

_016_

"Докторе, мій хлопець каже, що я "німфоманка", тому що я обіймаю і цілую його при будь-якому зручному випадку. Він каже, що ласки потрібні тільки в ліжку. Може і правда, що я себе не контролюю?"

Вашому партнерові потрібен лікбез (ліквідація безграмотності) у питанні любовних відносин. Він не винен у цьому, відведіть його на консультацію до сексопатолога. У більшості чоловіків психологія любовних відносин пов'язана безпосередньо зі статевою близькістю. У жінок все це представляється зовсім по-іншому. Так що ви не німфоманка.

_017_

"Я читав, що особливий масаж яєчок підвищує ерекцію. Чи так це?"

Питання про масаж яєчок дуже спірне і, на мій погляд, до лікування статевої слабкості ніякого відношення не має. Ніякого фізіологічного обґрунтування в цьому заході немає. У силу розташування на тілі чоловіка цього органу, так званий «масаж» яєчок відбувається постійно при русі, зміні поз тіла. Безпосередній дотик руками до статевих органів, як ерогенної зоні, може викликати тимчасовий прилив крові і, як наслідок, настає ерекція.

_018_

"Докторе, всі мої подруги вважають, що мені вже давно пора спати з хлопцями і обов'язково робити їм мінет. Але як я подумаю, мене починає нудити! Невже секс без мінета їх не влаштовує?!"

Твердження ваших подружок — помилка. Мінет відноситься до розряду сексуальних ласк. Всіх їх не перелічити, так що відносити його до обов'язкового набору не варто. Починати в 15 років жити статевим життям не раджу. Навіщо поспішати? Існує ризик завагітніти (аборт — безпліддя, ранні пологи — дитина) або заразитися венеричною хворобою. А це фізична і психологічна травма.


_019_

"Мене перестали збуджувати порнофільми, хоча раніше вони так «налаштовували» мене з дружиною на секс. Може, у мене настала імпотенція?"

Імпотенції у вас немає. Все дуже просто. Одноманітність викликає стан «набридло», «приїлося» (кожен день суп, суп, суп... скільки можна? Дай борщу або компоту!). Пошукайте з дружиною інші стимуляції (стимулятори) інтимних відносин.

_020_

"Докторе, я «кінчаю» за час сексу кілька разів. Подружки кажуть, що у мене може бути епілепсія або щось ще! Взагалі, це нормально?!"

Слава богу, даних про наявність епілепсії у вас немає. А «наукові» дані ваших подружок зашкалюють. Нічого паталогічного в цьому немає — одна нормальна фізіологія. У сексуальних відчуттях є жінки монооргастичні, а є мультиоргастичні. Ви відноситеся до мультиоргастичних. Тих, що під час статевого акту відчувають кілька оргастичних разрядок.

_021_

"Мені хочеться сексу 2-3 рази на тиждень, а дружина каже, що я ненаситний і в моєму віці пора заспокоюватися. Може, мені знайти коханку або просто пити заспокійливі?"

У вашому віці такий фізіологічний ритм уписується в умовний норматив. У дружини ж потреба в сексуальному житті в силу різних внутрішніх і зовнішніх причин знизилася. Тому виникла дисгармонія. Їй потрібно звернутися до сексопатолога на консультацію. Якщо ви хочете посилити дисгармонію не тільки сексуальних відносин, але і людських відносин (коханка), цього порадити я не можу... Розберіться, подумайте як своїм ставленням до неї стимулювати її сексуальні бажання. До речі сказати, у сексуальному каноні є запобіжні клапани — нічні полюції — фізіологічний захист і онанізм (вольове втручання). Можна вживати заспокійливий чай (хміль, пустирник, м'ята, коріння дикої малини) або звернутися до сексопатолога. Для збереження шлюбних відносин у гармонії треба досягати компромісу.

_022_

"У мене гарна грудь і я люблю завжди ходити без ліфчика, але мій чоловік каже, що це просто непристойно. Може, я збоченка?"

Ви не збоченка. Чоловікові можете сказати, що під одяг до вас ніхто не заглядає і не роздягає. Нехай не ревнує. Ваші груди тільки в його користуванні. Вам так зручно і підтримання зовнішнього вигляду не потребує носіння ліфчика. І ще скажіть йому, що одяг не є перешкодою для зради. Але будьте обережні, якщо він не погодиться з вашими доводами — я б не йшов на конфлікт, а виконав його бажання. Це в житті дрібниця.

_023_

"Докторе, пам'ятаю, як підлітками ми часто обговорювали дівчаток і нас цікавило як дорослі займаються сексом, чому він їм так подобається? Це природно в підлітковому віці або це якесь збочення?"

Те, що ви обговорювали стосунки між дорослими, це природно. Людина в своєму розвитку пізнає світ у будь-якому віці, так як світ постійно змінюється. Слово «секс» у перекладі з англійської має значення «стать» — чоловіча чи жіноча. Між статями існують міжстатеві відносини, у тому числі інтимні. Головне їх призначення — це розмноження. Так з'являються діти. При цьому мають місце приємні відчуття. Ось дорослі і прагнуть відчувати ці відчуття.

_024_

"Скажить будь ласка, коли прийде клімакс, задоволення від сексу я перестану отримувати?"

Клімакс — це не кінець інтимного життя. Він може протікати як у вигляді підвищення статевого потягу, так і зниження. Це залежить від загального гормонального стану організму та психології особистості. Оргазм жінка може відчувати в будь-якому віковому періоді.