×
Замість вступу Питання і відповіді

Сексуальні розлади


"Вітаю вас, шановні друзі, разом зі мною вже традиційно вітає вас медично-екологічна передача "Земля тривоги нашої". Сьогодні ми з вами поговоримо про те, про що говорити якось не прийнято начебто. Про це радяться з друзями, приятельками, ким завгодно, але не фахівцем."

Розмова піде про секуальні розлади. Сьогодні нас проконсультує і дасть свої поради обласний сексопатолог Володимир Брезме. Отже, якщо вам цікава ця тема, влаштовуйтеся зручніше,а ми починаємо розмову.

Статеві розлади

"Пане Володимире, що це таке ось ті сексуальні розлади? Розшифруйте нам трішки."

"Статеві розлади є дуже складною проблемою, яка вимагає спеціального вивчення і особливої уваги. Сама по собі вона є важливим фактором у житті людини, затьмарює його життя, робить його нещасливим, так, як він розуміє. Це може привести до прояву суїциду, інших якихось особистих катастроф."

Ці розлади психологічно більше стосуються чоловічої частини людства, в силу активної поведінки чоловіків. І менш зачіпають стан психіки жінок. І проте ж треба сказати, що в силу неправильного спілкування, душевного і особистісного, чоловіки і деякі жінки, на жаль, залишаються позбавленими реальних відчуттів, залишаються, як би сказати, обкрадені в цьому у своєму житті.

Ті відчуття, які супроводжуються при виконанні фізіологічних функцій, приносять олюднення і забарвлення в прагненні до отримання насолоди. Якщо у тварин це регулюється чисто природними факторами для забезпечення повноцінного потомства у вигляді корму, теплових факторів, які регулюють відтворення тварин, то в людини це дещо відірвано, отримання насолоди не пов'язане з відтворенням потомства.

Усвідомлення цих приємних відчуттів особливо стосується чоловічої половини, менш виражено у жінок. Якщо немає насолоди, це викликає різні невротичні, психологічні порушення. Статеві розлади у чоловіків носять у більшої частини населення дещо примітивне сприйняття того, що відбувається.

Чоловік орієнтований на наявність у нього ерекції — збуджуваного статевого органу, але це, на жаль, таке помилкове уявлення саме про статеві функції, як таких.

Тим більше воно знаходиться у відриві від статевих відчуттів, сприйняття жінки. І дуже часто на цьому ґрунті навіть у здорових, нормальних, умовно нормальних, як я кажу, людей, виникають всякі непорозуміння і протиріччя, аж до конфліктів і навіть розриву відносин.

"Володимире Миколайовичу, а як ви гадаєте, тварини отримують якусь насолоду під час статевого акту, чи це просто інстинкт размноження?"

"У силу того, що у тварин не встановлено, скажімо так, факт свідомості, такої як у людини, то ніхто з вчених поки не довів, що вони відчувають якусь насолоду в цей період."

"Але не довели і зворотнього, так?"

"Так, це не доведено, але ми ж завжди оцінюємо, приміряємо по собі."Жіноча фригідність

"Скажіть, будь ласка, якщо в сім'ї добрі стосунки, але жінка не відчуває насолоди під час інтимного контакту, це вже є дисгармонія сімьї чи це проблема лише жінки? И чи буде оцей фактор відображатися на загальному сімейному ладі: миру в сімьї, злагоді и так далі?"

Не можна привести такої жорсткої закономірності у відчуттях, статевому збудженні жінок і відношенні їх у шлюбі. За статистикою фахівців десь 35-40% жінок, що перебувають у щасливому шлюбі, фригідні, тобто вони не відчувають ніяких мотивів сексуальних, у них немає ніякого оргазму.

Але це не заважає їм бути щасливими у шлюбі, забезпечувати без усяких проблем ті функції, які необхідні в сімейному житті.

"Тобто жіночу фригідність не можно класифікувати як сексуальний розлад?"

Поняття тут теж не категоричне, а відносне. Там, де мало місце повноцінне задоволення фізичне, а потім настає відсутність цього задоволення, то тут вже потрібно кваліфікувати як розлад, дисгармонію шлюбних відносин. А якщо цього не було з самого початку і ніяких проблем це не викликає, то це не можна вважати розладом статевим у жінок.

"Пане Володимире, кажуть, що коли жінка не отримує цього задоволення, то вона стає дратівливою, у неї з'являються якісь хвороби гінекологічного профілю. Це все вигадки, мабудь так, чи, як ви гадаєте, як фахівець?"

"На це питання також не може бути однозначна відповідь. Суть у чому, повторюся, якщо у неї не було оргазму, ніяких відчуттів, неприємних наслідків це не тягне. Просто вона не має збудження, у неї немає застою крові в малому тазу, і це проходить без наслідків. А якщо у неї збудження настає без реагування, то це тягне за собою певні негативні наслідки.

Навіть можуть запальні процеси у неї утворитися в статевих органах і інше. Ну і природно, реакції психологічні на внутрішнє нервове збудження. Можуть бути головні болі, безсоння і так далі. Цілий набір невротичних таких проявів."

"Тобто, якщо є стадия збудження і немає ніякої розрядки, то це вже сексуальне порушення?"

Це вже негатив для неї і, природно, буде відображатися на їх відносинах, оскільки вона може бути нетерпимою, так як не отримує задоволення.

"А саме психологічна сторона цієї проблеми, вона буде дуже болюча? Її не можна якось там врегулювати, гормональна терапія, можливо?"

Загального рецепта тут бути не може. Усе дуже індивідуально, але якщо виникає така проблема, я б порадив звернутися до фахівця. Тільки професіонал об'єктивно зможе оцінити ситуацію і надати якусь допомогу, дати слушну пораду. І навіть призначити лікування.

"А ви знаєте, як неохоче жінки звертаються до гінеколога, не кажучи вже про сексопатолога. Це треба розповісти якісь там інтимні моменти життя, не кожна на це піде. Давайте нагадаємо, куди має звернутися людина, у якої є такі проблеми."

"Кабінет, який надає допомогу людям з розладами статевих функцій, працює з 1963 року на базі обласної психоневрологічної лікарні. Фахівці підготовлені, оснащення кабінету на сучасному рівні, досвід великий."

"Але звертатися потрібно своєчасно, якщо чоловік і дружина вирішили йти в суд розлучатися, то навряд чи в цей момент фахівці зможуть вже на щось вплинути. А якщо виникають якісь непорозуміння, то необхідно відразу терміново звертатися. Прийом ведеться повністю анонімно, без паспорта, фотографії, без направлення, без аналізів."

"Запчастин, на жаль, до організму немає, так що з досвіду нашої роботи раджу: якщо виникли якісь непорозуміння, необхідно відразу терміново звертатися, тому що ще не охололо почуття любові, і це вирішує багато проблем без будь-яких фахівців."

"А якщо почуття любові зникло, то, на жаль, ні в одній аптеці світу ліки для любові за рецептом лікаря не продаються. І навряд чи будуть колись продаватися"


Чоловічі розлади

"Пане Володимире, це ми трошки поговорили про жіночі розлади, а тепер давайте торкнемося чоловічих."

"У силу відчуттів, які називаються оргазм, чоловіки більш активні і більш агресивні щодо жіночої статі в отриманні своїх радощів і насолод. Критерієм для самооцінки чоловіка є повноцінне функціонування його статевого органу, якщо у нього виникають якісь для нього нестандартні стани, то це відразу ж викликає у частини чоловіків панічний страх, крах взагалі всього життя. На цьому грунті іноді навіть буває суїцид."

"Це настільки серйозно для чоловіка?"

"Навіть буває так, що хтось це вважає кінцем життя, що немає сенсу далі існувати на Землі. Звичайно, це абсурд, катастрофічна сумна помилка, але такі випадки зареєстровані."

"Я розумію, що може в статистичному якомусь там плані, що чоловіку вже зовсім нічим не можна допомогти, чи у сучасній медицині все-таки багато таких засобів, які можуть допомогти в будь-якому кризовому стані?"

"Вірно ви кажете. Зараз медицина володіє всілякими способами надання допомоги в цій сфері. Як фахівець, я можу сказати, що в будь-якій ситуації, в будь-якому положенні чоловікові можна надати дієву, реальну допомогу."

"Хто нас почує сьогодні, нехай знає, що не потрібно кидатися в паніку, що можна отримати допомогу на базі вашого кабінету."

"Так, у будь-якій ситуації ми обов’язково допоможемо."

"Є якісь термін часу, коли треба звертатися, як тільки трапився цей розлад перший раз, чи, можливо, чекати п'ятого разу, а можє, чекати десь місяців два-три, сподіваючись на те, що саме все пройде? Як треба поводитися?"

"Досвід показує, що відкладати не можна. Настільки вразливий чоловік в своїх перевагах-порушеннях статевої функції, що повторна перевірка йде, як правило, на шкоду йому ж, тому що відразу фіксується комплекс неповноцінності."

"У корі головного мозку утворюється орієнтований на невдачу центр і, природно, підтверджується, що так, дійсно, «я нездатний». Навіть при зміні партнерки бувають такі ситуації, що він переконується, що у нього є порушення. На його місці не варто ризикувати, а слід відразу йти до фахівця за консультацією."

"Буває, що партнерка не дуже єтична жинка і дає зрозуміти, що ти вже нікчема..."

Висловлюючись боксерською мовою, він знаходиться в глибокому нокауті. Жарт, звичайно, але ситуація дуже схожа.


Дитячі сексуальні розлади

"Пане Володимире, скажить, будь ласка, які саме першочергові проблеми ми сьогодні маємо, з якими звертаються до вас люди?"

"Ну чому? Активне статеве дозрівання починається десь з 14-15 років і, природно, не у всіх воно проходить гармонійно і так, як вважається, нормативно. У дитячому віці теж трапляються відхилення в статевому розвитку, що тягнуть за собою утворення комплексу неповноцінності."

"До нас буває звертаються чоловіки середнього або зрілого віку, а вантаж тих негативних вражень, які виникли в підлітковому віці, вони несуть всі роки. І тільки після психокорекційної роботи, пояснення ситуації, вдається позбавити їх від цього."

"Тобто можно заробити негативний досвід у дитинстві, а потім платити за цим векселем все життя?"

"Усе починається з дитинства, а потім все це підсвідомо буде супроводжувати, так і у жінок, до речі сказати. Той негатив, який буває при розпусних діях з боку старших, або спроби зґвалтування, це потім може стати однією з причин фригідності."

"Якщо є така проблема у когось із глядачів, вони мають звертатися сюди до вашого кабінету, чи існує спеціальний дитячий кабінет?"

"На жаль, тільки наш один кабінет, проте поруч знаходиться кабінет дитячого психіатра, так що питання ці вирішувані."

"Добре, у кінці передачі ми нагадаємо адресу ще раз, щоб люди впевнено знали, куди звертатися. А тепер ще про таке... Коли у подружжя не збігається темперамент, тобто чоловіку хочеться частіше, а дружині взагалі не хочеться, або набагато рідше. Кому простіше поступитися: чоловікові своїм темпераментом, чи жінці треба себе все-таки якось примушувати?"

"Так, молодь наслідує, на жаль, зараз приклад позитивної поведінки дуже обмежений."

"Я б не проводив такої градації — кому? Обом це треба робити. Йти назустріч один одному, там, де є любов, це легко вирішується, без всяких наслідків. Але якщо немає почуття любові, все складається погано."

"У моїй практиці був випадок: якось по закінченню прийому в кабінет зайшли чоловік і дружина. Я задав питання: «А де ваша картка на запис?». Вони відповіли, що прийшли за направленням судді, так як вирішили розлучитися.

Ось вона і направила. Відбулася відверта розмова, як виявилося, обидва з вищою освітою він — інженер, вона — бухгалтер."

"Вона сиділа зі сльозами на очах, він був весь із червоним обличчям. Кожен нарікав на своє нерозуміння в інтимному житті. Через це створилася сексуальна дисгармонії. Після нашої розмови вони від мене пішли..."

"Я переконаний, що вони повернулися до нормального життя, знайшли гармонію у своїх стосунках. Їм пощастило, суддя (жінка), вислухавши мотив розлучення, що «не зійшлися характером», не поставилася казенно до цієї справи, розібралася, що у них почуття не охололи, і не поспішила прийняти фатальне для них рішення."

"Цинікам і скептикам— життя і відносини людей дуже різноманітні і непередбачувані, навіть незважаючи на інтернет."Про самолікування

" Пане Володимире, останнім часом дуже багато рекламують якийсь там корінь мандрагори і «Золотий дракон», і багато ще чого, що я просто не пом'ятаю. Чи варто купуватися на цю рекламу? Я вважаю, що багато вже хто і купується на неї. А які з цього можуть бути наслідкі? От же, поговоримо про самолікування."

"Як фахівець, я категорично налаштований проти самолікування, до якого вдаються деякі наші громадяни. Універсального засобу від усіх хвороб — еліксиру здоров'я — людство поки що не придумало."

"Прослухавши рекламу, купуючи в аптеці або десь в іншому місці цей медичний препарат, якщо його можна назвати медичним, людина дуже ризикує. Він заплатив купу грошей за нього, але може підірвати своє здоров'я."

"Чому? Тільки фахівець може сказати, які ліки, скільки і коли можна приймати. А загальновідома реклама по віагрі — зараз еректил рекламується — вона вже відшуміла. І на жаль, мали місце негативні наслідки від прийому цих, як їх називали, сильнодіючих та швидкодіючих препаратів."

"Ну і парадокс, хто заплатив великі гроші за таблетку віагри, не завжди мали той ефект, який був розрекламований. Я б не ризикував своїм здоров'ям, щоб наосліп займатися своїм лікуванням."

"А коли підкреслюють, що це природні препарати, трави, що нічого більше, це, мабудь, не так?"

"Питання в тому, що трава — це теж препарат медичний, і займатися лікуванням травами потрібно теж обережно."

" Я помітила, что дуже багато пропозицій саме для чоловіків. «Золотий коник», знову ж цей «Дракон», інші, але для жінок чомусь я не пом'ятаю таких препаратів. Чому це так?"

"Вірно. Попит породжує пропозицію, а чоловік налаштований на те, щоб у будь-яких умовах, припустимо, кліматичних, у будь-який час доби бути, скажімо так, на коні. Але, на жаль, на перевірку це виходить не так. Те ж саме можна сказати про препарати з приводу лікування аденоми. У більшості випадків це закінчується на операційному столі в уролога."

"Тільки дивуєшся, скільки ж ціх засобів можна купити, які допоможуть начебто вилікуватися за два тижні, щоб бути абсолютно здоровим. Це, напевне, не дуже етично, не дуже чесно по відношенню до споживача?"

"Та хіба тільки це, а все інше? Наприклад, реклама різних харчових добавок. У будь-якій справі потрібно мати здоровий глузд."

"Тобто, як колись казали, що всі дороги ведуть до Риму, так і в нашому випадку, всі дороги ведуть, все-таки, до лікаря в оцей кабінет, а вже тут призначать, що кому треба."

"Це загальне положення, у будь-якому розладі потрібна допомога професіонала, треба йти, підкреслюю, до фахівця, який займається цими питаннями і може оцінити на рівні стану і, природно, втрутитися і допомогти людині."

"Лікування, яке проводиться у нас в кабінеті, за багаторічною статистикою в 85% випадках зі стійким поліпшенням або повним одужанням. За 50 років роботи в цьому кабінеті до мене нерідко приходять за допомогою удруге, коли виникає рецидив, через 10-15 років."

"Ясна річ, у процесі життя усілякі виникають ситуації. Люди отримують відповідне лікування і допомогу."

"Дуже вдячна вам за розмову і гадаю, якщо будуть у нас ще дзвінки та запитання, я буду їх класифікувати, а потім ще раз зустрінемося. Це вже буде така предметна відповідь на запитання. А теперь давайте ще раз нагадаємо в кінці передачі, куди звертатися, можливо, хтось запізнився до телевізора і не почув. І якісь ваші коротенькі поради до тих, хто дивився."

"Кабінет знаходиться на базі обласної психоневрологічної лікарні, вулиця Мазепи 3. Прийом щодня крім суботи та неділі, запис повністю анонімний без паспорта, фотографії, направлення і навіть без аналізів. Звертатися потрібно своєчасно."

"А що стосується поради, хочу побажати всім великої любові, взаєморозуміння, тоді ніяких статевих розладів ніколи не виникне. Якщо раптом з'явиться якесь непорозуміння, звертайтеся до фахівця."

"Добре, дякую і теж приєднуюся до цієї поради, гадаю, що саме кохання буде порадником у цьому дуже тонкому питанні. На сьогодні це все, прощаємося з вами. До побачення!"