×
Замість вступу Питання і відповіді

Замість вступу


Від автора

Topchyy

Книжка «Про сексуальне життя. Відверто від доктора Брезме» — це вже друге, перероблене і доповнене видання. Презентація першої книги «Доктор Брезме. Життя, присвячене людям» з успіхом пройшла восени 2017 року в літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.М. Коцюбинського. Чернігівське міське телебачення взяло тоді інтерв'ю у Володимира Миколайовича Брезме, автора цієї книжки В.О. Топчія і колишнього директора Чернігівського інституту права, соціальних технологій та праці В.М. Кубрака, доброго знайомого доктора.

Багато з присутніх на презентації у своїх виступах зазначили, що книга актуальна, особливо для тих, хто вступає в доросле життя, бажає створити міцну сім'ю, щоб довго і щасливо жити в любові та сімейній злагоді.

У Чернігові книгу про відомого чернігівського лікаря-сексопатолога помітили. Популярна газета «7 Днів» надрукувала інтерв'ю з доктором Брезме. Відеоінтерв'ю з ним зробило обласне телебачення, обласне радіо теж взяло інтерв'ю у Володимира Миколайовича.

Книжка «Доктор Брезме. Життя, присвячене людям» вийшла тиражем усього лише 250 примірників. Більшість розійшлася по чернігівських бібліотеках. У травні 2018 року директор чернігівської науково-медичної бібліотеки Н.Д. Єременко презентувала книгу і зробила з неї доповідь на 17-й Міжнародній науково-практичній конференції «Стратегія розвитку медичних бібліотек України».

А коли Володимир Миколайович поїхав на ювілейну зустріч у Тернопіль (Тернопільський державний медичний інститут імені В.Я. Горбачевського він закінчив у 1966 році), книга у його однокурсників викликала великий інтерес, багато хто захотів придбати її. Запитували книгу в центральному чернігівському книжковому магазині «Будинок книги», проте була вона там у невеликій кількості і швидко розійшлася.

У зв’язку з цим виникла потреба другого видання, вже більш поширеного. У новій книзі з'явилася глава «Крик чоловічої душі», до неї увійшли листи чоловіків, які зверталися до лікаря Брезме зі своїми інтимними проблемами. Варто уважно їх прочитати, щоб зрозуміти, що діється в душі людини, яка втратила впевненість у своїй статевій силі. Про це кричати на всіх перехрестях не будеш, а звернутися в той час було ні до кого. Спеціальність лікаря-сексопатолога в середині 60-х років минулого століття тільки з'явилася, але сором'язливо замовчувалася. Знали про неї лише деякі люди.

Чоловіки,і про яких йдеться, зуміли дізнатися про доктора Брезме, хоча жили далеко від Чернігова, і приїхали до нього за допомогою. Він зробив свою справу професійно і допоміг їм набути впевненості в собі. Вони знайшли своє щастя і за це були вдячні докторові безмірно. І страшно навіть подумати, що сталося з тими, хто, не знаючи до кого звернутися, не зміг знайти таку підтримку.

Окрема глава нової книжки присячена питанням, які задавали Володимиру Миколайовичу Брезме на різних зустрічах і лекціях. Вони дуже інтимні, і хоча не кожен зважиться відкрити свою душу, нехай навіть у записках, але все ж люди намагалися. Деякі записки викликають посмішку, але доктор Брезме навіть на такі намагався докладно відповідати. Тому що вважає, якщо поставлено питання (для когось воно дуже важливе), від належної відповіді на нього багато що може залежати в долі людини.

У розділі «Оцінка роботи доктора Брезме» з'явився новий відгук. Написав його колишній моряк. Він вдячний долі, що зустрів на своєму життєвому шляху таку чудову людину і лікаря, який зумів подарувати йому радість батьківства.

Нині про секс багато чого можна прочитати в інтернеті, але там частіше лише "полуничка", вона розбурхує, але це зовсім не професійна думка. А книга «Про сексуальне життя. Відверто від доктора Брезме» — це якраз професійний погляд на всі чутливі питання сексуальних стосунків між чоловіком і жінкою. Про них навіть у наш розкутий час далеко не всі люди наважуються говорити відверто.

Віриться, що нова книга стане потрібною для багатьох. Адже вона про щастя. А щастя не буває без гарячої, палкої любові, коли Він і Вона в пристрасних обіймах шепочуть один одному такі ніжні, такі самі потрібні на світі слова. Це, мабуть, найважливіше в нашому сімейному житті. Для цього і написана книга «Про сексуальне життя. Відверто від доктора Брезме».

Віталій Топчій — член Всеукраїнської творчої спілки (ВТС) Конгрес літераторів України.

РЕЦЕНЗІЯ

Dzuba

На презентації першого видання книги тепло відгукнувся про доктора Брезме відомий український письменник і журналіст Сергій Дзюба. В обласній газеті «Деснянська правда» (30 листопада 2017 року) він опублікував статтю «Доктор Брезме: Щасливого кохання!». З вдячністю до нашого маститого літератора наводимо короткий зміст цієї статті.

«Доктор Брезме: Щасливого кохання!»

Несподівана, дивовижна і напрочуд цікава імпреза відбулася нещодавно у Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.М. Коцюбинського. Адже краєзнавець, драматург і прозаїк, член Конгресу літераторів України Віталій ТОПЧІЙ створив книжку, герой котрої — відомий не лише на Чернігівщині, а й в Україні та далеко за кордоном лікар-сексопатолог Володимир Миколайович Брезме.

Ця документальна книга, яка читається буквально на одному подиху й написана для широкого загалу наших читачів — різного віку, професій та уподобань, так і називається — «Доктор Брезме. Життя, присвячене людям».

Тут — багато корисних фахових порад, які знадобляться кожній людині у повсякденному житті. Є й чудові статті про Володимира Брезме, надруковані в обласній газеті «Деснянська правда». Адже Володимир Миколайович — по суті, перший і єдиний лікар-сексопатолог Чернігівщини, засновник і ось уже протягом п'ятдесяти років — незмінний керівник сексопатологічної служби нашої області...

Виступив на цій презентації Василь Кубрак, який працював директором Чернігівського юридичного технікуму (потім коледжу), а згодом — ректором Чернігівського інституту права, соціальних технологій та праці. Заслужений працівник народної освіти України, доцент.

Герой книжки Володимир Брезме на презентації поводився скромно. Відповідаючи на запитання, зазначив: прикро, що часто люди платять шалені гроші всіляким шахраям замість того, аби просто безкоштовно порадитися з професіоналом. Бо не можна довірливо використовувати будь-які, навіть дуже розрекламовані в Інтернеті, «суперчудодійні» препарати. Лікування кожному пацієнтові сексопатолог завжди призначає індивідуально. Бо те, що придатне для одного, може бути дуже шкідливим для іншого.

Володимир Миколайович наголосив, що за всю свою медичну практику він жодного разу не виписував своїм пацієнтам «Віагру». Адже наслідки від застосування цього препарату нерідко бувають настільки грізними, що лікар просто не має права ризикувати життям людей.

Відверто кажучи, такі препарати дають тільки тимчасовий ефект, вони не лікують, — щиро переконаний Володимир Брезме. — Людина вживає їх усе частіше, витрачаючи навіть останні кошти. Бо ці пігулки — ще й дуже дорогі! Проте проблема залишається, і хворобо з часом, навпаки, прогресує...

Взагалі ж, для сексуальної гармонії дуже велике значення має кохання. Лікар переконаний, що насправді фізично несумісних партнерів не існує. Є лише психологічна несумісність. Секс без любові — все одно, що сало без хліба. Тому Володимир Миколайович дуже негативно ставиться до ідеї створення в Україні так званих публічних будинків.

Якщо йдеться про здоров'я, вони не дадуть жодної користі,— вважає сексопатолог. — Натомість у нашій державі потрібно ефективно впроваджувати програми всебічного статевого виховання, що має починатися буквально з догляду за немовлям.

Про це все Володимир Брезме знає із власного досвіду. У нього — двоє дітей та онуки. Нерідко фахівцеві телефонують колишні пацієнти, які лікувалися 20-25 років тому. Тепер вони приводять на прийом до сексопатолога своїх дітей.

Власне, так і має бути, — запевняє досвідчений лікар. — Адже коли, наприклад, людину турбує хворий зуб, вона, як правило, одразу ж поспішає до стоматолога. Бо хоче отримувати задоволення від споживання їжі, а не страждати від болю. Так саме ніхто не повинен роками, а то й десятиліттями страждати від будь-яких сексуальних розладів.

Тож кожному своєму пацієнтові й усім присутнім на цікавій презентації на прощання Володимир Брезме щиро побажав щасливого та безпечного сексу!

Сергій Дзюба — член Національної спілки письменників України, член Національної спілки журналістів України, президент Міжнародної Академії літератури і мистецтва України, лауреат міжнародних і національних літературних премій.