Майбутнім молодятам
Разом по життю
Пройти по життю нелегко, але коли труднощі діляться на двох, долати їх куди легше. Якщо, звичайно, зусилля обох узгоджені. А це залежить в основному від вас, які вирішили будувати сім'ю.
Вступ у шлюб приносить із собою не тільки права, але разом з ними і обов'язки один перед одним, перед суспільством, перед майбутнім поколінням.
Спочатку все здається просто — влаштувати бенкет на весь світ, звити своє «гніздечко» і господарювати в ньому після роботи і громадських справ. І, здається, ніякі негаразди і засмучення не можуть затьмарити свято двох.
Але проходить деякий час, і відчуття святкової новизни змінюють будні з повсякденними турботами.
Отже, ви вступаєте у шлюб
Інтимне життя людини має багато різних, часто суперечливих сторін, про яких до того ж не прийнято говорити, і одна з них — прагнення до фізіологічного зближення. Це древній інстинкт, пов'язаний у всього живого з продовженням роду. Статевий інстинкт — один з найсильніших. І потрібно чимало зусиль волі, відточеною вихованням і свідомістю, щоб не йти у нього на поводу.
Людина вирішує спонукання статевого інстинкту в рамках шлюбу. Позашлюбні статеві зв'язки занадто часто тягнуть за собою важкі наслідки. Створюється загроза не тільки венеричних, а й інших захворювань, а моральна спустошеність, свідомість своєї нікчемності і збитковості — наслідки не менш тяжкі.
З першого кроку
Особливо важкими в іншій родині бувають перші місяці шлюбу, коли нетерпіння, надмірна наполегливість, а іноді і просто грубість чоловіка викликають у дружини образу, біль, інколи захворювання. У таких випадках із властивою молодості поспішністю, замість уваги, ніжності і ласки, подружжя вдаються до «рішучих» заходів, аж до негайного розлучення.
Зачекайте! Заспокойтеся, не намагайтеся будь-що-будь зараз довести свої подружні права. Потрібен час, щоб індивідуальності дружини і чоловіка знайшли точки міцного єднання не тільки в області духовних інтересів, але навіть у фізіології.
Постарайтеся розібратися в тому, що сталося. Мудра природа, піклуючись про досконалість людського роду, поставила перешкоду швидкому зближенню — незайману пліву. Ця тонка перетинка рветься, завдаючи дівчині біль, з'являється невелика кровотеча.
Правда, у деяких дівчат пліва настільки еластична, що кровотечі може і не бути. Після першого зближення на кілька днів необхідно перервати статеве життя. Інакше біль змусить дружину уникати своїх подружніх обов'язків. До того ж у ранку може бути занесена інфекція і розвинеться запальне захворювання.
Терпіння, витримка, ніжність
Подружнє життя налагоджується не відразу. Квапливість і нетерпіння призводять молодих людей до незадовільності і виснаження організму. Чоловік і жінка, прекрасно доповнюючи один одного, влаштовані природою по-різному, почуття і відчуття у них також різні.
Поступово, пізнаючи особливості один одного, молоде подружжя збагачуватиме свої почуття. З кожним днем, місяцем, роком радість взаємного пізнання буде наростати, приносячи все більше задоволення від інтимної близькості.
Уміння розкрити свою ніжність, висловити пристрасть у володінні бажаною людиною наблизить цей момент. Не малу роль відіграє також культура зближення, поза тіла, прийнята в цей час, яку треба обом шукати.
Притупляють відчуття і радість близькості грубість, різкість, невиправдана наполегливість одного з подружжя, «підбадьорювання» себе алкоголем, легковажні випадкові зв'язки, які до того ж чреваті небезпекою зараження венеричними хворобами.
Холодних чоловіків і жінок в природі немає. Холодність в інтимних відносинах розвивається особливо часто у жінок із-за неправильної поведінки чоловіка в перші дні і місяці спільного життя.
Задоволення від статевого акту часто залежить від багатьох умов. Одним із них є навколишнє оточення. Природно, що подружжя в цей час повинні бути одні.
Жінка, призначена природою для виношування, народження та виховання дитини, не завжди бурхливо і швидко сприймає статеві відчуття. Основну насолоду вона бачить не в самому статевому акті, а в тих ласках і ніжності, які передують йому.
Часто на початку статевого життя вона взагалі не відчуває задоволення (оргазм), хоча щиро любить свого чоловіка і відчуває до нього потяг. Лише через якийсь час статеві зносини будуть викликати у неї оргазм. Чим ніжніше і уважніше буде чоловік, особливо в так звану підготовчу фазу статевого акту, тим швидше цей час настане.
До того ж у занадто нетерплячих чоловіків оргазм настає на самому початку, задовго до того, як дружина може отримати задоволення. У таких випадках чоловік починає нервувати,а це призводить до нових невдач. Дружині слід допомогти чоловікові заспокоїтися, перервавши на кілька днів інтимні стосунки.
Часто запитують, яка повинна бути частота статевих зносин. Певних норм немає. Це залежить від багатьох причин, зокрема, від віку і темпераменту чоловіка і дружини, характеру їх праці, вміння добре відпочивати, навколишнього оточення.
Судити про те, чи не занадто подружжя зловживають статевими зносинами, вони можуть самі: на другий день вони повинні відчувати себе бадьорими і здоровими і знову бажати один одного.
Якщо ж у кого-небудь із них з'явилося відчуття розбитості, млявості або неприємні відчуття внизу живота, в попереку, то очевидно, що зносини повинні бути рідше.
Статевий акт — велике фізичне навантаження для організму. Після нього потрібен відпочинок. Звідси і йде звичай вибирати для близькості вечірні, а не ранкові години. У подружньому житті абсолютно необхідно дотримуватися правил гігієни: адже від охайності кожного чоловіка залежить їх здоров'я.
Фізіологія жінки така, що кілька днів на місяць (під час менструації) подружні відносини неприпустимі, так як близькість у ці дні може стати причиною важких гінекологічних захворювань. Крім того, в ці періоди у жінок погіршується загальне самопочуття, а напруга, пов'язана зі статевим актом, може викликати больові відчуття.
Якщо хочете почекати
Часто страх завагітніти позбавляє подружжя високої радості зближення. Якщо ви не хочете незабаром стати батьками, вам треба навчитися попереджати вагітність. В арсеналі медицини є нешкідливі, досить дієві при правильному застосуванні засоби. Їх досить багато — механічні, хімічні, комбіновані (чоловічі презервативи, жіночі металеві і гумові ковпачки; граміцидинова паста, лютенурин, контрацептин-Т та ін.).
Яке з них краще? Це залежить від особливостей організму. Вибір засобу, найбільш підходящого для даної жінки, може здійснити тільки медичний працівник, з яким треба порадитися. Через деякий час засоби слід міняти. Оберігатися подружжя повинні по черзі: спочатку якийсь проміжок часу чоловік, потім дружина, знову чоловік і т. д. Ні в якому разі з метою попередження вагітності не можна вдаватися до переривання зносин — це негативно позначиться на самопочутті дружини і чоловіка.
При перших ознаках вагітності, бажають подружжя зберегти або перервати її, треба звернутися в консультацію або фельдшерсько-акушерський пункт. Будь-яке переривання вагітності, а особливо першої, загрожує небезпечними, часом трагічними наслідками. Ось, мабуть, і всі основні правила гігієни шлюбу. Як бачите, вони не такі вже й складні. Постарайтеся дотримуватися їх! Вони допоможуть вам обом зберегти своє здоров'я, зміцнити сім'ю і щасливо дожити до золотого, а то й діамантового весілля.
Якщо у вас виникнуть якісь питання, пов'язані зі статевим життям, ви можете звернутися за консультацією до лікаря-сексопатолога, який приймає без запису щодня, крім суботи та неділі, з 8:30 до 15:30 у приміщенні диспансерного відділення Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні по вул. Мазепи, 3, кабінет № 13.