×
Замість вступу Питання і відповіді

Доктор-Ваше Величносте


Zub
Зуб Василь Сергійович
Начальник обласного управління охорони здоров'я (1974-1984, 1992-1997). Головний лікар обласної станції переливання крові (1997-2013). Кандидат медичних наук, почесний професор Української медичної стоматологічної академії, заслужений лікар України.

Про Володимира Миколайовича Брезме я дізнався в 60-х роках минулого сторіччя, коли в Чернігові при психоневрологічної лікарні було створено кабінет допомоги хворим на різні форми сексуальної дисфункції і чоловіче безпліддя. З 1974 року, коли я очолював обласний відділ охорони здоров'я, мені доводилося займатися дуже різними питаннями створення медичної допомоги населенню.

До мене почала надходити конкретна інформація про роботу медичних закладів, лікарів, обласних фахівців. Впритул був ознайомлений у тому числі і з організацією роботи обласної психоневрологічної лікарні, де працював В.М. Брезме. В 1976 році, після 10-річного стажу роботи, він проходив атестацію на вищу категорію лікаря-спеціаліста. Комісія дуже високо оцінила його теоретичні знання та практичні навички і присвоїла йому вищу категорію фахівця, яку він підтвержує у встановлені строки до теперішнього часу.

У 1983 році, коли виникло питання про посаду заступника головного лікаря з медичної частини, у мене не було ніяких сумнівів відносно майбутнього вибору. На засіданні колегії обласного відділу охорони здоров'я його одноголосно затвердили на цю посаду, яку він гідно займав 27 років (1983-2010). За цей час Володимир Миколайович засвідчив себе як діяльний, знаючий фахівець. Виконував великий обсяг робіт із забеспечення медичної допомоги психічно хворим. Займаючи керівну посаду, він продовжував практику лікаря, єдиного лікаря-сексопатолога в області. В кабінеті впроваджувалися надсучасні методики обстеження та лікування хворих.

Два роки Володимир Миколайович Брезме займав посаду головного лікаря обласної психоневрологічної лікарні (2000-2002). Свою професійну діяльність як лікар-спеціаліст В.М. Брезме почав із навчання, вивчаючи цілу низку медичної літератури з питань сексологічної допомоги. Першим його вчителем був відомий вітчизняний психотерапевт, професор І.З. Вельвоський (м. Харків). Володимир Брезме неодноразово навчався в Київському НДІ урології у професора І.Ф Юнди, професора Н.К. Липгарт, к. м. н. М.І. Момот (м. Харків), а також у професора Н.О. Корнетова (м. Симферополь).

Головний сексопатолог Радянського Союзу професор Г.С. Васильченко (м. Москва) дав високу оцінку професійній якісті головного сексопатолога Чернігівської области. «Брезме В.Н. является зрелым, самостоятельно и критически мыслящим клиницистом-сексопатологом» (1975).

Практичне навчання з питань соматичної патології Володимир Миколайович проходив на робочому місці в обласній лікарні та обласному ендокринологічному диспансері. Він учасник щорічних республіканських конференцій, з'їздів, семінарів. У свій час був постіним членом від України всесоюзних (СРСР) координаційних нарад з питань організації андросексологічної допомоги населенню (Омськ, Новокузнецьк, Уфа, Орджонікідзе).

Усю свою діяльність Володимир Миколайович присвятив вирішенню питань організації та надання психіатричної і сексологічної допомоги населенню області (останньої до цього фактично не існувало). За рівнем цього різновиду медичної допомоги Чернігівська область була і є провідною в Україні.

У спілкуванні доктор Брезме небагатослівний, але у нього кожне слово вагомо і є чому поучитися. Коли до мене зверталися зі своїми особистими проблемами, я завжди спрямовував всіх до Володимира Миколайовича. «Ці питання не в компетенції доктора Зуба, на них може відповісти лише доктор Брезме». Про нього так і хочеться сказати високим штилем: «Докторе — Ваше Величносте!»